آموزش رانندگي

آموزش حركت با دنده عقب  كليك كنيد


آزمون شهري كليك كنيد


آموزش پارك دوبل كليك كنيد


بهترين حالت گرفتن فرمان كليك كنيد


آموزش پارك كنار جدول كليك كنيد


فيلم آموزش مهارت هاي رانندگي كليك كنيد


آموزش پارك دوبل كليك كنيد


آموزش دور زدن دو فرمانه و يك فرمانه كليك كنيد

 

آموزش رانندگی کلیک کنید


آموزش رانندگی تصویری کلیک کنید

 
آموزش رانندگی مخصوص بانوان کلیک کنید


نمونه سوالات فني راهنمايي رانندگي

نمونه سوالات فني راهنمايي رانندگي,
نمونه سوالات آزمون گواهينامه رانندگي,
نمونه سوالات علائم راهنمايي و رانندگي,

در رانندگي، ابدا تحت تاثير بوق و چراغ كسي قرار نگيريد و سعي نماييد طوري رانندگي كنيد كه احساس ترس و استرس از هيچ كس و چيزي نداشته باشيد.
28. طوري در خيابان رانندگي كنيد كه ديگران به شما توجه كنند و خود را مهياي ماشين شما نمايند و نه آنكه شما حواستان به همه ماشين ها باشد و مراقب آنها باشيد!!
29. فشار دادن كلاج مترادف است با دنده خلاص و فشار دادن ترمز مترادف است با كشيدن ترمز دستي. لذا وقتي ترمز دستي را رها كرديم اتومبيل را با ترمز متوقف مي كنيم و اگر اتومبيل در حالت دنده خلاص باشد ديگر نيازي به فشار دادن كلاج نيست.
30. سعي نماييد در كلاس هاي عملي رانندگي سه چيز را خوب ياد بگيريد: 1- كنترل كامل كلاج 2- دور زدن دو فرمانه(علي الخصوص در خيابان هاي باريك و كوچه ها) 3- پارك دوبل
31. براي رانندگي ياد گرفتن، شرط اول «آرام رانندگي» كردن است. وقتي شما بتوانيد در يك سرعت ثابت به آرامي اتومبيل را هدايت كنيد، مطمئنا قادر خواهيد بود در سرعت بالا نيز آن كار را انجام دهيد. به آرامي رانندگي كردن باعث يادگيري بهتر شما خواهد شد. عجله به يادگيري شما لطمه خواهد زد. سرعتي رانندگي كردن و شتابزده بودن به معناي حرفه اي بودن نيست.
32. براي دور دو فرمانه بايد به چند نكته مهم توجه داشت. اول اينكه به محض رسيدن جلوي ماشين به خط حائل در بين دو خيابان موظف به توقف هستيم و پس از بررسي از نبود خطر، اقدام به دور زدن مي كنيم. در غير اينصوت ماشين را به جلو حركت داده و در صورت عبور اتومبيلي از لاين دورتر از خط حائل، مي ايستيم تا آن اتومبيل عبور كند و سپس به دور زدن ادامه مي دهيم.ثانيا بايد در تمام حال اقدام به چراغ راهنما زدن نماييم. همچنين رعايت اين نكته نيز مهم است كه در دنده عقب جهت چرخاندن فرمان و چراغ راهنما برعكس مي شود.
33. عدم رعايت تسلط به پدال گاز و كلاج و ترمز به دلايل متفاوتي همچون ناوارد بودن كارآموز، سفت بودن پدال و ... اتفاق مي افتد. عدم تسلط بر پدال كلاج باعث خاموش شدن ماشين در هر بار ترمزگيري مي شود. چون اگر پدال كلاج را به تندي رها كنيد و بالا بياوريد ماشين خود بخود خاموش مي شود مگر آنكه مقداري گاز چاشني آن كنيد. همچنين اگر بر پدال گاز مسلط نباشيد منجر به شتاب گيري هاي غيرحرفه اي مي شود كه بر روي سرنشينان حالتي نا مطلوب شبيه پرش و پرت شدن دست مي دهد. براي اين كه اين مشكل را نداشته باشيد، اتومبيل را در كنار خيابان متوقف و خاموش كنيد. سپس براي 5 دقيقه با پاي خود، پدال ها را به آرامي فشار دهيد و به آرامي بالا بياوريد. اگر چند بار اين :77/ار را كنيد تسلط تان بر پدال به شدت ارتقا مي يابد و مي توانيد پس از روشن كردن اتومبيل از كنترل و تسلط باورنكردني خود بر پدال ها لذت ببريد.
34. قاعده ساعت 10 و 11 در پارك دوبل:
يكي از موارد مهم امتحاني در پارك دوبل، رعايت نحوه چرخاندن فرمان ماشين است. براي پارك دوبل كردن، هنگامي كه پشت فرمان نشسته ايم ضمن رعايت نكات عمومي، دنده را روي R قرار داده و سر برگردانده و آرام به سمت عقب حركت مي كنيم و دقت مي كنيم تا هر وقت انتهاي ماشين پارك شده را از گوشه نزديك درب عقب ديديم فرمان را كامل چرخانده تا اتومبيل ما همچون عقربه ساعت 11 شود. اين روند تا ديدن پلاك ماشين جلويي ادامه مي يابد تا همچون عقربه ساعت 10 شود. به محض ديدن پلاك از شيشه روبروي فرمان، (پس از آنكه شما توانستيد از شيشه جلو، پلاك ماشين روبرويي را ببينيد) بلافاصله فرمان را چرخانده تا درجه ماشين به عقربه ساعت 11 نزديك شود و اين روند را ادامه مي دهيم تا ماشين به صورت صاف (عقربه ساعت 12) با فاصله نيم متر از جدول و ميان ماشين عقبي و جلويي پارك شود.
35. براي توقف پشت چراغ قرمز يا پشت اتومبيلي كه ايستاده است مي بايست ابتدا پدال كلاج را تا انتها فشار دهيم سپس ترمز را مي گيريم و سپس همزمان با گرفتن پدال كلاج، دنده را در حالت دنده خلاص قرار مي دهيم. با اين كار اتومبيل بدون اينكه خاموش شود از حركت باز مي ايستد. ضمنا يادتان نرود هرگاه خواستيد به طور كامل ترمز كنيد كلاج را تا انتها بگيريد تا فشار وارد بر چرخ ها از جانب موتور حذف شود و ترمز بي جهت هدر نرود.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ فروردين ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۴۵:۱۳ توسط:آموزش رانندگي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :